Share
Tweet
Pin
Email
Share
Share
Share

دیدنی های چابهار

  • 1393/09/25

 
 
 

جاذبه های چابهار

شهر بندری چابهار در استان سیستان و بلوچستان با جاذبه های زیبایش همیشه گردشگران زیادی دارد. این شهر که در جنوب شرقی ایران قرار دارد تنها بندر اقیانوسی ایران است که در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند واقع شده است. در ساحل این بندر یکی از زیباترین غروب و طلوع های خورشید را می بینید و صخره های تراش خورده ساحلی اش چشم اندازی تماشایی را برایتان می سازد. چابهار از پررونق ترین مناطق آزاد است و در میان جاذبه هایش می توانید بهترین مناظر دنیا را ببینید. برای آشنایی با بندر چابهار کوچر را همراهی کنید.

چابهار

یکی از دیدنی های حیرت آور چابهار کوه های مینیاتوری آن است که از منطقه کچو تا نزدیکی خلیج گواتر در موازات ساحل قرار دارند. از چابهار ۵۰ کیلومتر به سمت گواتر که بروید کوه هایی را در سمت چپ جاده می بینید. این کوه ها که رو به دریا قرار دارند از منحصربفرد ترین کوه های ایران هستند. فرسایش خاص، روی این کوه ها شیارها و تراش هایی زیبا را به وجود آورده که انگار نقاشی ماهر آن ها را ترسیم کرده است. این کوه ها رنگی تقریبا سفید دارند و هیچ پوشش گیاهی ای بر رویشان دیده نمی شود.

کوه مینیاتوری

تالاب لیپار

در مسیر جاده ساحلی چابهار به سمت گواتر که حرکت کنید در ۱۵ کیلومتری شرق چابهار در نزدیکی روستای رمین، تالابی زیبا می بینید که به تالاب صورتی هم معروف است. این تالاب با چشم اندازهای خیره کننده اش از مهمترین جاذبه های این منطقه به حساب می آید. به بازدید از این تالاب که بروید در اطرافش پرندگانی مثل  عقاب دشتی ، چنگر، باقرقره، فلامینگو، کشیم، انواع حواصیل، طاووسکن، تیهو و … را می بینید که آن را به منطقه ای خاص  تبدیل کرده اند.

تالاب لیپار

مسجد جامع دزک

روستای دزک در ۳ کیلومتری شرق سراوان قرار دارد و در آن مسجدی زیبا به نام مسجد جامع دزک خودنمایی می کند. با اینکه زمان ساخت این مسجد به درستی معلوم نیست اما قدمت آن را برای زمان صفویه می دانند. برای ساخت دیوارها و ستون های این مسجد از خشت و چینه و برای برای پوشش سقف آن از فرآورده‌های نخل و خرما و گز و کنار استفاده شده است.

موزه محلی چابهار

در دوران قاجار در چابهار ساختمانی به نام فرمانداری چابهار ساخته شده بود که الان به موزه ای محلی تبدیل شده است. این موزه بر روی سکویی ۱٫۵ متری قرار دارد و مساحتش حدود ششصد و پنجاه متر مربع است. این ساختمان دوطبقه است و قسمتی از آن بوسیله سکویی با سقف چوبی و ستون آهنی احاطه شده است.

موزه

غارهای بان مسیتی

به مجموعه غارهایی که در ۵ کیلومتری شمال غربی روستای تیس در دامنه کوه شهبازبند قرار دارد غارهای بان مسیتی می گویند. در محوطه این غارها یک غار طبیعی و دو غار مصنوعی را در کنار یکدیگر می بینید، غار اول طبیعی و نیم‌دایره است و با تراشکاری هایی که بر رویش انجام شده دهانه و درون آن را بزرگ تر کرده اند.

شما ممکن است دوست داشته باشید